Kohtunikud

Hr. Karl-Heinz Gladbach (SV) – ametlikud klassid

Scan.BMPKarl-Heinz Gladbach on tuntud SV kohtunik, keda saksa lambakoerad on võlunud juba lapsepõlvest saadik. Juba 1962. aastast alates SV liikmena tegev olnud Gladbach võttis samal aastal ka oma esimese saksa lambakoera, kelle koolitas SchH 1 tulemuseni. 1966. aastal registreeris ta oma kenneli Lüttersbruch. Saksa lambakoerte aretuses paneb  Karl-Heinz Gladbach rõhku tervisele, tasakaalustatud närvisüsteemile ja anatoomiale, erilist tähelepanu pöörab aga heale töö- ja õppimisvõimele. Ka tema perekond (abikaasa ja tütar) osalevad aktiivselt kasvatajatöös.
Hr. Gladbachile on omistatud hea kasvataja töö eest kuldse kasvataja tiitel. 2006 aastal kinnitati ta kohtunikuks ja 2011 aastast alates on ta ka SV aretuskohtunik (Körmeister). Ta on hinnanud Poola, Ungari, Vene, Hollandi, Itaalia, Hiina, Hongkongi, Lõuna-Koera, Peruu, USA ja Jaapani näituseid.

Hr. Pekka Hannula – mitteametlikud klassid

PekkaHr. Pekka Hannula on tegelenud saksa lambakoerte kasvatusega kümneid aastaid kenneli Makros nime alt. Viimastel aastatel on ta keskendunud koertest raamatute kirjutamisele. Neid on tellitud juba 39 riiki. Kohtuniku karjääri alustas hr. Hannula aastal 1984, kuid juba enne seda oli ta hinnanud näituseid koos oma mentori Bosse Nymaniga, kellelt sai oma parima koolituse.
Hr. Pekka Hannula mäletab ka ESLÜ esimest näitust, mida ta hindas 20 aastat tagasi ning tuleb seekord Eestisse meelsasti ning ootusärevalt.